• Co zrobić, gdy nasz bagaż się zgubi?

  Posted on gru 11, 2018

  Każdego dnia na lotniskach całego świata gubi się około 100 tysięcy bagaży. Na szczęście większość z nich odnajduje się po upływie mniej niż doby. Sytuacja z zagubioną gdzieś daleko od domu walizką należy zawsze do bardzo stresujących i z pewnością nikt z nas nie chciałby nigdy jej doświadczyć.

 • Weekendowy wypad samolotem za granicę. Sprawdź, o czym musisz pamiętać

  Posted on gru 11, 2018

  Krótkie, najczęściej 3-dniowe wypady samolotem za granicę (piątek-niedziela, piątek-poniedziałek) stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem. To m.in. zasługa tanich linii lotniczych, wraz z rozwojem których mamy do dyspozycji coraz gęstszą siatkę połączeń oraz możliwych destynacji, a korzystne cenowo oferty poszczególnych przewoźników skutecznie zachęcają do zwiedzenia przeróżnych zakątków Europy.

 • Lotnisko Chopina – poznaj jego historię!

  Posted on gru 11, 2018

  Warszawski port lotniczy to miejsce, z którego często wyruszasz w swoje podniebne podróże? Może zatem zechcesz poznać nieco faktów z historii tego wyjątkowego miejsca? Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina już tylko potocznie i w wyniku historycznego utrwalenia nazywany jest Okęciem.

 • Sposoby na komfortowy lot samolotem. Sprawdź nasz poradnik!

  Posted on gru 11, 2018

  Jak uprzyjemnić sobie lot samolotem? Jak przetrwać zwłaszcza długą podróż? Nie każdy z nas lubi latać, a dłuższy lot niemal dla wszystkich stanowi nie lada wyzwanie. Niestety, jak dotąd nikt nie wymyślił innego, równie szybszego, a jednocześnie bardziej komfortowego środka transportu.

 • Dlaczego warto zostawić samochód przy lotnisku?

  Posted on gru 11, 2018

  Parkowanie prawie na lotnisku - czy to nie przyjemna perspektywa? Szybko, sprawnie i przede wszystkim wygodnie przesiąść się z własnego samochodu niemal wprost do samolotu! Tak, to możliwe, choć może odrobinę bardziej złożone.

 • Lotnisko Chopina - dlaczego warto odwiedzić tutejszy taras widokowy?

  Posted on wrz 25, 2018

  Tarasy widokowe znajdujące się w sąsiedztwie wielu portów lotniczych, w tym także Lotniska Chopina (niegdyś Port Lotniczy Warszawa - Okęcie) to znakomita propozycja dla wszystkich, nie tylko dla miłośników lotnictwa. W tym wyjątkowym miejscu można podziwiać imponujące starty i lądowania samolotów, a także w przyjemny sposób poczekać na przylot pasażerów, których chcemy odebrać z lotniska.

 • Bagaż podręczny, czyli co można zabrać ze sobą do samolotu?

  Posted on wrz 12, 2018

  Co można zabrać ze sobą na pokład samolotu? Jakie wymiary powinien mieć nasz bagaż podręczny? Tego typu pytania zadaje sobie większość z nas przed planowaną podróżą. Pomiędzy ograniczeniami poszczególnych linii lotniczych istnieją w tym zakresie czasem jedynie minimalne różnice, jednak brak ich znajomości może przysporzyć nam kłopotów podczas odprawy. Zatem zanim się spakujemy, sprawdźmy, co (i o jakiej wadze) możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

 • Lotnisko Chopina - sklepy wolnocłowe

  Posted on wrz 03, 2018

  Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 roku obsłużono tutaj 15,75 mln pasażerów, co stanowi całkiem imponujący wynik. Jednak poza obsługą lotów, port lotniczy ma do zaoferowania swoim Klientom znacznie więcej. To m.in. lokale gastronomiczne i sklepy wolnocłowe, do których pasażerowie chętnie zaglądają podczas każdej podróży.

 • Lot z dzieckiem

  Posted on sie 24, 2018

  Lot samolotem to niecodzienne wydarzenie, mimo iż taki sposób podróżowania stał się niezwykle popularny w ciągu ostatnich lat. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy wybieramy się w podróż z małym, np. rocznym, dzieckiem. Tutaj pojawia się wiele pytań, a rodzice małego pasażera muszą "ogarnąć" przed lotem przynajmniej kilka podstawowych kwestii. Podpowiadamy, o czym szczególnie należy pamiętać i co warto wiedzieć, zanim wejdziemy na pokład samolotu z dzieckiem.

 • Kosmetyki w bagażu podręcznym

  Posted on sie 13, 2018

  Kosmetyki przewożone w bagażu podręcznym, w przeciwieństwie do kosmetyków w bagażu rejestrowanym (a więc przewożonym w luku bagażowym samolotu), podlegają pewnym ograniczeniom. O czym warto wiedzieć, aby nie narazić się w tej kwestii na kłopoty podczas odprawy? Jakie kosmetyki w bagażu podręcznym można zabrać ze sobą do samolotu? Podpowiadamy.