• Lotnisko Chopina - dlaczego warto odwiedzić tutejszy taras widokowy?

  Posted on wrz 25, 2018

  Tarasy widokowe znajdujące się w sąsiedztwie wielu portów lotniczych, w tym także Lotniska Chopina (niegdyś Port Lotniczy Warszawa - Okęcie) to znakomita propozycja dla wszystkich, nie tylko dla miłośników lotnictwa. W tym wyjątkowym miejscu można podziwiać imponujące starty i lądowania samolotów, a także w przyjemny sposób poczekać na przylot pasażerów, których chcemy odebrać z lotniska.

 • Bagaż podręczny, czyli co można zabrać ze sobą do samolotu?

  Posted on wrz 12, 2018

  Co można zabrać ze sobą na pokład samolotu? Jakie wymiary powinien mieć nasz bagaż podręczny? Tego typu pytania zadaje sobie większość z nas przed planowaną podróżą. Pomiędzy ograniczeniami poszczególnych linii lotniczych istnieją w tym zakresie czasem jedynie minimalne różnice, jednak brak ich znajomości może przysporzyć nam kłopotów podczas odprawy. Zatem zanim się spakujemy, sprawdźmy, co (i o jakiej wadze) możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

 • Lotnisko Chopina - sklepy wolnocłowe

  Posted on wrz 03, 2018

  Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 roku obsłużono tutaj 15,75 mln pasażerów, co stanowi całkiem imponujący wynik. Jednak poza obsługą lotów, port lotniczy ma do zaoferowania swoim Klientom znacznie więcej. To m.in. lokale gastronomiczne i sklepy wolnocłowe, do których pasażerowie chętnie zaglądają podczas każdej podróży.

 • Lot z dzieckiem

  Posted on sie 24, 2018

  Lot samolotem to niecodzienne wydarzenie, mimo iż taki sposób podróżowania stał się niezwykle popularny w ciągu ostatnich lat. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy wybieramy się w podróż z małym, np. rocznym, dzieckiem. Tutaj pojawia się wiele pytań, a rodzice małego pasażera muszą "ogarnąć" przed lotem przynajmniej kilka podstawowych kwestii. Podpowiadamy, o czym szczególnie należy pamiętać i co warto wiedzieć, zanim wejdziemy na pokład samolotu z dzieckiem.

 • Kosmetyki w bagażu podręcznym

  Posted on sie 13, 2018

  Kosmetyki przewożone w bagażu podręcznym, w przeciwieństwie do kosmetyków w bagażu rejestrowanym (a więc przewożonym w luku bagażowym samolotu), podlegają pewnym ograniczeniom. O czym warto wiedzieć, aby nie narazić się w tej kwestii na kłopoty podczas odprawy? Jakie kosmetyki w bagażu podręcznym można zabrać ze sobą do samolotu? Podpowiadamy.

 • Poznaj lotnisko Chopina w Warszawie

  Posted on cze 12, 2018

  Lotnisko Chopina, nazywane popularnie Okęciem, jest największym portem lotniczym w kraju. Zlokalizowane jest ok. 10 km od centrum Warszawy, w dzielnicy Włochy. Powstało w 1934 r. na miejscu lotniska wojskowego i obecnie zajmuje powierzchnię ok. 500 ha. Obsługuje niemal połowę krajowych lotów pasażerskich i wciąż się rozwija, docierając do najodleglejszych rejonów świata.

 • Jak wygląda odprawa na lotnisku?

  Posted on cze 12, 2018

  Odprawa na lotnisku każdemu przynosi sporo stresu. Szczególnie zaniepokojeni są nowi podróżni, którzy nie tylko mogą obawiać się samego lotu, ale również procedur, z którymi mogą sobie nie poradzić w nowym miejscu. Jak zatem przebrnąć przez odprawę na lotnisku, aby przebiegła sprawnie i bez komplikacji?