Jak uprzyjemnić sobie lot samolotem? Jak przetrwać zwłaszcza długą podróż? Nie każdy z nas lubi latać, a dłuższy lot niemal dla wszystkich stanowi nie lada wyzwanie. Niestety, jak dotąd nikt nie wymyślił innego, równie szybszego, a jednocześnie bardziej komfortowego środka transportu. Na szczęście stosując się do kilku podstawowych zasad, możemy sprawić, że podróż samolotem będzie całkiem wygodna. Oto one!

Bezpieczny samochód, spokojna głowa

Podróż samolotem będzie zdecydowanie przyjemniejsza, jeśli nie będziemy musieli się o nic martwić, np. o pozostawiony w kraju samochód. Myślisz parking lotnisko Okęcie? Odpowiadamy - to bardzo dobre rozwiązanie. Decydując się na pozostawienie samochodu na parkingu w sąsiedztwie lotniska, zyskujesz wygodę, bezpieczeństwo pojazdu (parking wyposażony w monitoring, solidne ogrodzenie i stałą ochronę) oraz bezpłatny transfer z i na parking - klimatyzowanymi busami. I już nie nie zaprząta Twojej głowy!

Wygodny strój to absolutna podstawa

Luźne wygodne ubrania, które się nie gniotą i które można łatwo wyczyścić w przypadku ewentualnego zabrudzenia - taki strój z pewnością sprawi, że podróż samolotem będzie bardziej komfortowa. Zrezygnuj także z niewygodnych butów (sportowe owszem, szpilki - niekoniecznie). Zamiast jeansów sprawdzą się bawełniane legginsy, koszulę warto zastąpić luźną bluzą. Swobodny strój to nie tylko więcej wygody podczas samego lotu, ale także szybsze i sprawniejsze przejście przez kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli potrzebujesz bardziej formalnego lub eleganckiego stroju tuż po wylądowaniu, możesz spakować takie ubrania do bagażu podręcznego i przebrać się, gdy będziesz już na miejscu.

Warto pamiętać o poduszce i szalu

Specjalne poduszka podróżna w kształcie rogala to zbawienie dla karku. Zapewnia wygodne podparcie i pozwala się zdrzemnąć bez obaw, że głowa będzie nam opadać i nadwyrężymy w ten sposób swoją szyję. Szal może posłużyć za koc, którym warto przykryć się podczas wspomnianej drzemki. Nawet jeśli latasz samolotem niezbyt często i nie na długich dystansach, zdecydowanie warto zainwestować w tego typu akcesoria, zwłaszcza w poduszkę.

Zabierz na pokład słuchawki i tablet lub laptop

Dzięki temu uprzyjemnisz sobie podróż, słuchając ulubionej muzyki bądź oglądając filmy. Niektóre linie lotnicze oferują także podróżującym rozwiązanie w postaci wmontowanych w fotele samolotu ekranów, na których można obejrzeć np. kinowe nowości.

Przyda się także guma do żucia lub owocowe żelki

Jeśli podczas lotu samolotem cierpisz z powodu zmian ciśnienia, odczuwasz dyskomfort i ból w związku z zatkanymi uszami, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie tutaj żucie gumy bądź owocowych żelków. Dzięki ruchom żuchwy i przełykaniu śliny podczas żucia, ciśnienie w uszach jest wyrównywane, a nasze błony bębenkowe wracają do normalnego kształtu. I czujesz się lepiej!

Lot samolotem to dobry moment, aby nadrobić zaległości w czytaniu!

Dlatego warto zabrać ze sobą na pokład książkę, czasopisma lub po prostu e-czytnik. Decydując się na książkę, sięgnij po tę w miękkiej oprawie i niezbyt obszerną. Lżejsza książka z mniejszą ilością stron będzie wygodniejsza zarówno w czytaniu podczas podróży, jak i w późniejszym noszeniu jej w torbie czy pakowaniu do walizki bagażu podręcznego.

Coś do picia, coś do jedzenia

Napoje i posiłki serwowane podczas lotu nie tylko zaspokajają głód i pragnienie, ale także doskonale rozbijają monotonię lotu. Jeśli Twój lot będzie trwał nieco dłużej, warto dodatkowo zaopatrzyć się w przekąski i wodę do picia. Pozwoli to przede wszystkim zaspokoić głód, który może pojawić się pomiędzy serwowanymi posiłkami. Popijanie wody zapobiegnie natomiast ewentualnemu odwodnieniu organizmu, na jakie jesteśmy narażeni podczas podróży samolotem.

Gimnastyka lub spacer w samolocie? Jak najbardziej!

Nawet krótki czas spędzony w pozycji siedzącej może sprawić, że poczujemy znaczny dyskomfort. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji? Krążenie głową i ruchy okrężne w stawach nadgarstkowym, łokciowym, skokowym, a także skłony - mała gimnastyka, wykonana także z pozycji siedzącej, może zdziałać prawdziwe cuda. Poza tym warto podczas lotu stanąć w korytarzu przez chwilę na palcach lub wyciągnąć się, rozluźniając kręgi. Takie ćwiczenia są szczególnie polecane osobom z chorobami żył kończyn dolnych.

Posted on gru 11, 2018