Tarasy widokowe znajdujące się w sąsiedztwie wielu portów lotniczych, w tym także Lotniska Chopina (niegdyś Port Lotniczy Warszawa - Okęcie) to znakomita propozycja dla wszystkich, nie tylko dla miłośników lotnictwa. W tym wyjątkowym miejscu można podziwiać imponujące starty i lądowania samolotów, a także w przyjemny sposób poczekać na przylot pasażerów, których chcemy odebrać z lotniska.

Taras z widokami i...

Oszklony i zadaszony taras widokowy Lotniska Chopina, mający blisko 150 m długości, to możliwość oglądania startów i lądowań samolotów niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.
Można tu także obserwować obsługę statków powietrznych na stanowiskach postojowych. Jednak imponujące widoki to w tym przypadku nie wszystko.

Taras oferuje swoim gościom kawiarnię, sklepik z upominkami oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Nawet długi czas oczekiwania na przylot może upłynąć nam zatem naprawdę przyjemnie i interesująco. Dla prawdziwych fanów lotnictwa nie lada gratką będzie udostępniony na tarasie monitor wyświetlający obraz z radaru i dokładnie pokazujący starty oraz lądowania samolotów, jakie odbywają się na Lotnisku Chopina. Taras widokowy to także znakomite miejsce na rodzinną wycieczkę. Dzieci będą z pewnością zachwycone.

Jak dojechać na taras widokowy Lotniska Chopina?

Taras widokowy, jaki oferuje Lotnisko Chopina, możemy odwiedzać bezpłatnie, codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00. Jak jednak szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce? Przede wszystkim można wybrać się na lotnisko swoim autem i zostawić je w miejscu do tego przeznaczonym jakim jest parking Okęcie.

Bezpośrednio na taras prowadzą dwie windy i schody. Jednak wcześniej musimy dotrzeć do wejścia, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie schodów prowadzących do podziemnej stacji kolejowej. Tak więc na taras widokowy z łatwością dotrzemy pociągiem, korzystając z Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) lub Kolei Mazowieckich (KM).

Alternatywą dla pociągu będzie autobus ZTM Warszawa.

Posted on wrz 25, 2018