Dziś podróż samolotem jest jak wszyscy wiemy utrudniona.Za kilka miesięcy ma powstać aplikacja mobilna, nad która pracuje IATA, która ma usprawnić podróżowanie. Dzięki aplikacji łatwo będziemy mogli udowodnić że nie jesteśmy zakażeni korona wirusem. Jeszcze lepsze informacje napływają z rynku, ponieważ 5 dużych linii lotniczych połączyło siły by swój własny paszport zdrowotny zacząć testować już w grudniu. Nie będziemy tu rozpisywać się o stratach jakie są wywołane przez korona wirusa wśród operatorów lotniczych, branży parkingowej oraz hotelarskiej.

Aplikacja mobilna to rodzaj turystycznej przepustki, dzięki której będzie wiadomo o zaszczepieniu, rezultatach testu. Będą w niej zawarte tez reguły i restrykcje wjazdowe do danego kraju. Znajdziemy w niej również informacje o najbliższych laboratoriach, gdzie wykonamy testy.

Zarówno w przypadku IATA jak i innych podmiotów w przypadku tego typu aplikacji kluczowa role odgrywa standaryzacja. Zasada działania aplikacji, czyli paszportu turystycznego jest następująca: podróżny wykonuje test na koronawirusa w autoryzowanym laboratorium. Następnie wyniki wgrywane są do telefonu. Wypełnia się formularze, których wymagają poszczególne kraje docelowe, do jakich się udajemy. Dzięki temu nasz system potwierdzi, że spełniamy wymogi danego państwa. System generuje kod QR. Kod ten jest skanowany przez pracowników linii lotniczej i służby graniczne.

Czy to sprawi że na turystom będzie łatwiej się przemieszczać i docierać na wymarzone wakacje czy też biznesmenom podróżować? Czy sprawi to że na parkingach przy lotniskach znowu pojawią się samochody, które będą parkowane na czas podróży? Zdania Są podzielone. Na pewno dużo sobie obiecują wszyscy po szczepionce na koronowirusa. Na pewno nasz Parking Okęcie kibicuje tego typu działaniom i liczymy na to że nasze miejsca parkingowe ponownie zapełnia się samochodami przy lotnisku Okęcie.

Posted on gru 02, 2020