Planując podróż pamiętać musimy o każdym szczególe. Jak zostawić auto to parking Okęcie, jak brać bagaż podręczny to uważać by nie ważył za dużo. A jak wygląda sprawa z kosmetykami? Czy możemy być pewni, że nic nie zostanie nam zabrane podczas odprawy? Kosmetyki przewożone w bagażu podręcznym, w przeciwieństwie do kosmetyków w bagażu rejestrowanym (a więc przewożonym w luku bagażowym samolotu), podlegają pewnym ograniczeniom. O czym warto wiedzieć, aby nie narazić się w tej kwestii na kłopoty podczas odprawy? Jakie kosmetyki w bagażu podręcznym można zabrać ze sobą do samolotu? Podpowiadamy.

Jakie kosmetyki wniesiemy na pokład samolotu?

Praktycznie większość naszych kosmetyków możemy swobodnie zabrać ze sobą na pokład samolotu. Dezodorant, krem, tusz do rzęs, czy też lakier do paznokci, a także podkład lub też płyn do demakijażu. Zdecydowanym wyjątkiem będą tutaj jednak odsłonięte golarki i ostrza (nie będą to natomiast zamknięte w osłonce jednorazowe maszynki do golenia), które co prawda kosmetykami nie są, jednak najczęściej znajdujemy dla nich miejsce w naszych podróżnych kosmetyczkach.

Czy w przewozie kosmetyków panuje zatem pełna dowolność? Otóż nie. Ograniczeniom podlega ilość kosmetyków w bagażu podręcznym oraz sposób ich przewożenia.

Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Kosmetyki płynne, a zatem wszelkiego rodzaju olejki, pasty do zębów, żele, aerozole, emulsje, czy też płynne podkłady, muszą być przewożone w pojemnikach o objętości maksymalnie 100 ml każdy. Szczegółowe wytyczne w tym zakresie jasno przedstawia m.in. linia Ryanair, tj.: płyny przewożone w pojemniku nie większym niż 100 ml muszą być przewożone w jednej, przezroczystej, plastikowej, zamykanej torebce o maksymalnych wymiarach 20 cm x 20 cm, a łączna objętość wszystkich płynów nie może przekroczyć 1 litra.

Pamiętajmy, że podczas odprawy będziemy musieli wyjąć torebkę z płynami z bagażu podręcznego w celu dokonania przez personel lotniska oddzielnego prześwietlenia przewożonych przez nas płynów.

Posted on sie 13, 2018