Koronawirus zadomowił się na dobre a mimo to nadal marzymy o dalekich wyjazdach. Dziś nie pyta się czy chcemy podróżować, a czy możemy bezpiecznie to robić. Urlop za granicą w czasie pandemii jest nadal możliwy.

Jest to spowodowane dzięki nowym rozwiązaniom, które wprowadzają władze państw, hotelarze, czy linie lotnicze, właściciele parkingów przy lotniskach i cała branża

Test i odpowiedzialność

Odpowiedzialne planowanie urlopu ma Duzy wpływ na jego przebieg. W Różnych krajach obowiązują różne restrykcje przy przekroczeniu ich granicy. W większości nich jest wymagane przedstawienie testów na obecność koronawirusa, a mało tego, dotyczy to także ozdrowieńców.

Lot w miejsce gdzie nie jest wymagany test nie powinien spowodować zaniechanie wykonania takiego testu dla naszego spokoju czy nagłej zmiany w kraju do którego się udajemy.

Podróż samolotem.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA, przekazało istotną informację dla osób zastanawiających się czy podróżowanie samolotem jest bezpieczne. Jak wiemy zamknięta przestrzeń nie sprzyja komfortowi podróżowania w czasie pandemii z osobami, których właściwie nie znamy. Zgodnie z przekazaną informacją powietrze w kabinach nowoczesnych samolotów wymieniane jest co 2-3 minuty. Dodatkowo filtry HEPA pochłaniają 99% bakterii i wirusów.

Dodatkowo linie lotnicze wymagają dziś od swoich pasażerów i załogi zakrywania ust oraz nosa. Takie same restrykcje obowiązują podróżujący też na lotniskach i parkingach przy lotniskach. Nasz Parking Okęcie również wymaga od swoich Klientów maseczek.

Hotele

Wiele zasad bezpieczeństwa pojawiło się w hotelacj i dlatego też wprowadzono restrykcje dla podróżujących.

Do najważniejszych można zaliczyć 50 procent obłożenia hoteli, pełna dezynfekcja pokoi przed przyjazdem gości, codzienna kompleksowa dezynfekcja miejsc wspólnych, zwiększono dystans między gośćmi w takich miejscach jak np. basen hotelowy, a pomiar temperatury stał się nieodzownym obowiązkiem przy każdym wejściu do hotelu

Posted on kwi 09, 2021