Krótkie, najczęściej 3-dniowe wypady samolotem za granicę (piątek-niedziela, piątek-poniedziałek) stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem. To m.in. zasługa tanich linii lotniczych, wraz z rozwojem których mamy do dyspozycji coraz gęstszą siatkę połączeń oraz możliwych destynacji, a korzystne cenowo oferty poszczególnych przewoźników skutecznie zachęcają do zwiedzenia przeróżnych zakątków Europy. Jeśli i Ty planujesz weekendową eskapadę samolotem, podpowiadamy kilka kluczowych kwestii, o których zdecydowanie warto pamiętać.

Dokąd na krótki wyjazd?

Jeśli obrałeś już cel swojej podróży - doskonale! Jeśli wciąż się wahasz, koniecznie sprawdź aktualne promocje cenowe w zakresie biletów lotniczych. Korzystne warunki z pewnością pomogą Ci podjąć tutaj dobrą decyzję. Jakie kierunki są szczególnie polecane przez podróżujących? Weekendowe wyloty to szansa na naprawdę fajne spędzenie czasu. Jednak w związku z tym, że nie dysponujesz zbyt dużą ilością czasu (wszak to tylko weekend), warto sięgać po połączenie bezpośrednie oraz wybierać miejsca, w których przez 2-3 dni będziesz w stanie naprawdę sporo zwiedzić.

Może to być np. Amiens - urocze miasteczko na północy Francji, które zachwyca swoim typowo francuskim klimatem, pysznym jedzeniem, ogromem atrakcji i miejsc do zobaczenia oraz wciąż jeszcze brakiem turystycznego tłoku. Dotarcie do Amiens jest bardzo łatwo osiągalne z Polski, wystarczy polecieć do podparyskiego lotniska Beauvais, a stamtąd pojechać autobusem do Amiens (autobusy w tym kierunku odjeżdżają kilka razy dziennie).

Inny interesujący kierunek to Belfast. To właśnie tam powstał słynny Titanic. Typowa brytyjska architektura, mnóstwo pubów, które wyglądają niemal jak muzea, czy słynne zamknięte więzienie Crumlin Road z 1845 roku - wszystko to czeka na weekendowych turystów w Belfaście. Tanie linie latają do Belfastu z kilku polskich miast, w tym z Warszawy.

Do weekendowych kierunków podróży z pewnością warto zaliczyć także Berlin, Hamburg i Lubekę, Brugię, Charleroi, Glasgow i Edynburg, Londyn, Manchester, Gandawę, Hagę i Rotterdam, Lwów, Oslo, Stavanger, Sztokholm oraz Turyn.

Jak się spakować na weekendowy wypad?

Na wyloty krótkie, trwające krócej niż tydzień, a zatem także i te weekendowe, warto spakować się w taki sposób, aby zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Wygodnie i szybko zarówno się spakujesz, jak i rozpakujesz, za taki bagaż trzeba dodatkowo płacić, a w końcu nie będzie w takiej sytuacji konieczności długiego oczekiwania na bagaż po przylocie. Tutaj jednak grunt to dobra organizacja. Nawet na 3-dniowy wyjazd warto przygotować sobie listę rzeczy koniecznych do zabrania. Co powinno znaleźć się w walizce na weekend? To przede wszystkim ubranie na zmianę i niezbędne kosmetyki, pieniądze albo karta kredytowa oraz oczywiście dokumenty, jak karty pokładowe, potwierdzenia rezerwacji hotelu, ewentualnie rezerwacji samochodu i polisa ubezpieczeniowa. Na krótki wypad warto zabrać też aparat fotograficzny z kartą i naładowaną baterią, ładowarkę do telefonu i słuchawki, a także książkę lub gazetę do czytania w samolocie.

Poza tym koniecznie pamiętaj, aby wybrać lekką, podręczną i wygodną w użytkowaniu walizkę oraz ograniczyć zabierane kosmetyki. To właśnie one najbardziej obciążają nasz bagaż, a na miejscu i tak okazują się często niepotrzebne. Poza tym tam też są sklepy - wszystko można ewentualnie kupić na miejscu (jeśli hotel nie wyposaży nas w niezbędne akcesoria w tym zakresie).

Zorganizuj się komunikacyjnie

Co to oznacza? Przede wszystkim wygodne i sprawne dotarcie na lotnisko własnym samochodem, który później bezpiecznie pozostawisz w kraju, korzystając z opcji parkingu przy lotnisku. To nic innego jak bezpieczny, nowoczesny parking zlokalizowany w sąsiedztwie portu lotniczego, zapewniający jednocześnie wygodny transfer na lotnisko i z powrotem.

Na miejscu także warto zadbać o środek transportu. Skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów (rezerwacja!) lub po prostu sprawdź przed wylotem, jakie środki komunikacji publicznej dowiozą Cię w miejsca, które zamierzasz zobaczyć.

Posted on gru 11, 2018