Lotnisko Chopina, nazywane popularnie Okęciem, jest największym portem lotniczym w kraju. Zlokalizowane jest ok. 10 km od centrum Warszawy, w dzielnicy Włochy. Powstało w 1934 r. na miejscu lotniska wojskowego i obecnie zajmuje powierzchnię ok. 500 ha. Obsługuje niemal połowę krajowych lotów pasażerskich i wciąż się rozwija, docierając do najodleglejszych rejonów świata.

Z miesiąca na miesiąc lotnisko odnotowuje coraz większą popularność swoich usług. Niedawno odprawiano ok. 1.5 miliona pasażerów miesięcznie, przy czym wiadomo, że liczby te nieustannie windowane są do granic maksymalnej przepustowości, szczególnie w lotach międzynarodowych. Lotnisko Chopina jest bowiem atrakcyjnym punktem przesiadkowym większości lotów europejskich i światowych.

Na pasażerów lotniska czekają jednak nie tylko sprawne odprawy, ale również atrakcyjne punkty usługowe i handlowe, oraz rozwijające się punkty rozrywkowe. Nie bez znaczenia jest okrzyknięcie Okęcia przez portal Sleeping in Airports jednym z najlepszych lotnisk do spania. Klienci portu uznali, że Lotnisko Chopina ma niewiarygodnie wygodne fotele, ciszę nocną oraz całodobowy dostęp do napojów i jedzenia, a także WiFi, salony biznesowe, prysznice i ładowarki do sprzętu elektronicznego.

Na lotnisko Chopina przyciągają czasowe ekspozycje i fortepian, którym postanowiono od 2015 r. promować muzykę klasyczną. Mogą na nim grać znudzeni, a przy tym utalentowani pasażerowie.

Jak dojechać na lotnisko Chopina?

Aby móc skorzystać z któregoś z ponad 100 połączeń rejsowych trzeba do lotniska dojechać. Dojazd jest słabo oznaczony, co może sprawiać problemy, choć należy do mało skomplikowanych.

Taksówką w 15 min

Jeśli naszym punktem wyjściowym będzie Dworzec Centralny, poza godzinami szczytu, do lotniska dojedziemy w 15 min. Przejedziemy ulicą Raszyńską, Wawelską, Żwirki i Wigury oraz 17 stycznia i już po 500 metrach zobaczymy terminal A Lotniska Chopina. Jeśli skorzystamy z trasy wylotowej na Kraków, nasza droga nieco się wydłuży, ale potrwa maksymalnie 60 min.

Z parkowaniem długoterminowym

Do lotniska, szybko i wygodnie można dojechać własnym samochodem. Nie trzeba przy tym martwić się o jego zaparkowanie, ponieważ lotnisko wyposażone jest w kilka dobrze strzeżonych parkingów, monitorowanych przez wykwalifikowanych pracowników ochrony oraz kilkadziesiąt kamer.

Wybierając parking Okęcie, będziemy mogli liczyć na pomoc jednego z kilkunastu kierowców, którzy klimatyzowanym busem zawiozą nas pod terminal odlotów i odbiorą w drodze powrotnej. Jak twierdzą użytkownicy, za samo długoterminowe parkowanie zapłacimy cenę niską w stosunku do jakości usług.

Prosty dojazd komunikacją miejską

Lotnisko Chopina jest bardzo dobrze skomunikowane z dzielnicami Warszawy. Dojeżdża do niego pięć linii autobusowych, łącząc najważniejsze węzły komunikacyjne i pozwalając sprawnie znaleźć się w okolicy lotniska praktycznie o każdej porze. Linie autobusowe są tak rozmieszczone, aby można było dojechać na Okęcie zarówno z Krakowskiego Przedmieścia, al. Stanów Zjednoczonych, Mostu Siekierkowskiego, jak i Dworca Centralnego, skąd kursuje również linia nocna.

Koleją niemal pod samo lotnisko

Z Legionowa i Sulejówka Miłosnej, przez samo centrum Warszawy w kierunku lotniska Okęcie kursują również: Szybka Kolej Miejska oraz Koleje Mazowieckie.  Z SKM można skorzystać między innymi na al. Jerozolimskich, Warszawie Zachodniej i Wschodniej, Rembertowie, Wesołej, Służewcu, Żeraniu czy Pradze, w zależności od tego, której z dwóch linii skorzystamy.

Wypożyczonym samochodem w trasę

Wokół Lotniska Chopina w Warszawie rozrosła się również prawdziwa infrastruktura wypożyczalni samochodów. To dzięki ich działalności zaraz pod lotniskiem wsiądziemy do wybranego auta. Ciekawa propozycja cenowa prawdopodobnie pozwoli zaoszczędzić niemałą kwotę, a niezależność od komunikacji miejskiej czy dostępności prywatnych przewoźników ułatwi choćby załatwienie spraw służbowych.

Niektóre firmy mogą nawet zaproponować własnego kierowcę, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, szczególnie docenianym przez osoby nieznające Warszawy czy nieposiadające prawa jazdy.

Okęcie zaprasza

To nowoczesne lotnisko trzeba zobaczyć na własne oczy. Parking Okęcie czy inne miejsce postojowe, jak również rozwinięta infrastruktura połączeń komunikacji miejskiej i przewoźników prywatnych pozwalają na komfortowe skorzystanie z usług Lotniska Chopina. Zapraszamy!

Posted on cze 12, 2018