Wybierasz się w podróż do Stanów Zjednoczonych, Tajlandii lub Japonii? Jeżeli podczas zaplanowanej wycieczki spędzisz w samolocie co najmniej kilkanaście godzin, znajdź w swoim bagażu podręcznym miejsce na gadżety, które umilą Ci zarówno krótszą, jak i dłuższą podróż.

CO ZABRAĆ DO SAMOLOTU?

Mimo że do dyspozycji mamy wiele środków transportu, wielokrotnie wybór samolotu jest uzasadniony zarówno względami ekonomicznymi, jak i szybkością dotarcia do docelowego miejsca. Szczególnie że wielogodzinna podróż wcale nie musi być nudna – wystarczy tylko, że odpowiednio się do niej przygotujesz. Poznaj 5 gadżetów, dzięki którym wprawisz się w dobry nastrój, a podróż minie Ci nadzwyczaj szybko.

1. CZYTNIK E-BOOKÓW

Czy wiesz, że w 2017 roku w Polsce zostało wydanych ponad 36 tys. tytułów książek [1]? Jeżeli wybierasz się w długą podróż, wykorzystaj czas spędzony w samolocie, aby nadrobić czytelnicze zaległości. Jednak zamiast opasłego tomu, zabierz ze sobą czytnik e-booków. Urządzenia te są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Czytanie na nich to prawdziwa przyjemność, a to dlatego, że wyświetlacze są produkowane w oparciu o nowoczesną technologię. Co więcej, E Ink, czyli papier elektroniczny, doskonale imituje prawdziwe kartki papieru, więc czytnik elektroniczny to idealny gadżet dla moli książkowych.

Większość producentów e-booków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stosuje bardzo wydajne baterie. Jeżeli więc naładujesz czytnik przed podróżą, ładowarka będzie zbędna.

2. PODUSZKA ROGAL

Sen jest nam niezbędny do regeneracji, ponieważ gdy śpimy, odpoczywa zarówno nasz umysł, jak i ciało. Wcześnie rano zostawiasz samochód na parkingu Okręcie, aby po 10 godzinach lotu udać się na spotkanie biznesowe w Nowym Jorku? Wykorzystaj czas spędzony w samolocie na sen. Jeżeli nie lecisz klasą biznesową, zabierz ze sobą miękką, dmuchaną poduszkę w kształcie rogala. Po złożeniu nie zajmuje ona wiele miejsca, a w czasie podróży umożliwi Ci komfortowy odpoczynek.

Masz kłopoty z zasypianiem w głośnych miejscach? Razem z poduszką do bagażu podręcznego spakuj również zatyczki do uszu. Jeżeli nie zasypia Ci się najlepiej przy świetle, pamiętaj także o opasce na oczy.

3. BUTELKA FILTRUJĄCA WODĘ

Z badań PBS wykonanych dla Stowarzyszenia Woda w Domu i Biurze wynika, że 80% ludzi spożywa za mało wody [2]. Tymczasem to właśnie woda wpływa na nasze samopoczucie i koncentrację. Chcesz być w dobrym humorze, gdy będziesz wysiadał z samolotu? Zabierz ze sobą specjalną butelkę i regularnie pij wodę małymi łykami. Prawidłowe nawodnienie podczas podróży jest również ważne z tego powodu, że w samolocie przez cały czas działa klimatyzacja, która wysusza powietrze.

Butelki z filtrem są poręczne i nie kosztują wiele. Z pewnością docenisz taki gadżet w swoim bagażu, także, jeżeli zamiast łóżka w hotelu wybierasz nocleg pod namiotem.

4. ODTWARZACZ I SŁUCHAWKI

Wybierając się w podróż, warto zabrać ze sobą również przenośny odtwarzacz i słuchawki. Taki zestaw zapewni Ci rozrywkę na wiele godzin – wystarczy, że odpowiednio wcześniej skomponujesz listę płyt, które przesłuchasz. Jeżeli w czasie lotu chcesz się odprężyć, nic prostszego – wybierz muzykę relaksującą, która wprawi Cię w dobry humor.

Jeżeli spakujesz odtwarzacz audio i słuchawki, możesz również spędzić czas produktywnie, wybierając, np. kursy językowe, dzięki którym nauczysz się podstawowych zwrotów grzecznościowych obowiązujących w kraju, do którego się wybierasz.

5. PRZENOŚNA KONSOLA DO GRY

Jesteś zapalonym miłośnikiem gier komputerowych? Kilkunastogodzinny lot wydaje się wręcz idealny, aby przenieść się do alternatywnego świata – rozegrać mecz piłki nożnej lub zdobyć artefakt i tym samym zakończyć zleconą misję. Przenośną konsolę do gry możesz wnieść do samolotów większości linii lotniczych. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić czas właśnie w ten sposób.

Zabierasz konsolę do gier? Pamiętaj także o spakowaniu słuchawek, by nie przeszkadzać współpasażerom.

[1]W 2017 roku w Polsce ukazała się rekordowa liczba tytułów książek, http://booklips.pl/newsy/w-2017-roku-w-polsce-ukazala-sie-rekordowa-liczba-tytulow-ksiazek/ (dostęp 5.02.2019).

[2]Odwodnieni Polacy, http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/1017/0/odwodnieni-polacy.html (dostęp 5.02.2019).

Posted on lut 05, 2019