Planujesz zimowe lub letnie wakacje za granicą? Twoja firma poszukuje kontrahentów i wybierasz się na zagraniczne targi? Z warszawskiego lotniska Chopina dolecisz nawet w najbardziej egzotyczne zakątki świata! Poznaj z nami siatkę połączeń największego portu lotniczego w Polsce.

KIERUNEK: EUROPA

Zimowe lub letnie wakacje w jednym z europejskich krajów to idealny wybór dla rodzin z małymi dziećmi. Podróż jest stosunkowo krótka, a greckie czy bułgarskie kurorty wypoczynkowe od lat cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Z lotniska Chopina można dolecieć m.in. do Aten, Sofii, Rzymu, Madrytu i Barcelony. Które kraje cieszą się największą popularnością?

W 2018 r. najwięcej lotów czarterowych z warszawskiego lotniska odbyło się do: Grecji (530 tys. pasażerów), Hiszpanii (394 tys.) i Bułgarii (149 tys.). Z europejskich państw w ruchu regularnym dużą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Niemcy (1,5 mln pasażerów), Wielka Brytania (1,2 mln), Ukraina (810 tys.), Włochy (741 tys.) i Francja (726 tys.).

Osoby podróżujące czy to w interesach, czy też dla przyjemności z portu lotniczego w Warszawie mogą również bez trudu dostać się do Szwajcarii (lotnisko w Zurychu), Austrii (lotnisko w Wiedniu), Czech (lotnisko w Pradze), Belgii (lotnisko w Brukseli) oraz Holandii (lotniska w Amsterdamie i Eindhoven). Systematycznie odbywają się także loty do Danii, Szwecji i Norwegii.

Z warszawskiego lotniska można również bez trudu dostać się do wielu polskich miast. Przewoźnicy rozkładowi proponują loty do Gdańska, Szczecina, Zielonej Góry, Poznania, Lublina, Katowic, Krakowa i Rzeszowa. Z kolei Kraków, Gdańsk i Wrocław znalazły się w top 5 kierunków transferowych z wynikami odpowiednio: 150 tys., 99 tys. i 85 tys. pasażerów.

KIERUNEK: AZJA

Z lotniska Chopina systematycznie odbywają się też loty do Azji. Pasażerowie mogą zakupić bilety na jeden z lotów do Japonii, Korei Południowej lub Kazachstanu. Osoby, które myślą o egzotycznych wakacjach, powinny zapoznać się z częstotliwością lotów do Birmy, Wietnamu, Tajlandii i Singapuru. Z warszawskiego lotniska do wymienionych krajów dostępne są bezpośrednie połączenia.

Wśród wakacyjnych kierunków podróży dużą popularnością cieszy się również Turcja, która posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. W 2018 r. z lotniska w Warszawie z ruchu czarterowego do Turcji skorzystało 315 tys. pasażerów.

Osoby wybierające się do jednego z państw azjatyckich w celach biznesowych lub urlopowych, najczęściej spędzają za granicą co najmniej kilka dni. Na tych, którzy na lotnisko przyjeżdżają własnym transportem, czeka parking Okęcie. Jest on zlokalizowany w niewielkiej odległości od lotniska, a na kierowców czekają liczne udogodnienia, m.in. bezpłatny transfer pod terminal.

KIERUNEK: AFRYKA

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży, gdy mowa o pasażerach z Polski. W 2018 r. z warszawskiego lotniska lotami czarterowymi dostało się tam 140 tys. pasażerów. Lecąc z Warszawy, wylądować można na jednym z dwóch egipskich lotnisk – Hurghada lub Marsa Alam.

Z Lotniska Chopina można dostać się bezpośrednio do Kenii (na lotnisko Mombasa) oraz na wyspę Zanzibar należącą do Tanzanii. Bezpośrednie loty odbywają się także do Maroka i Tunezji. Pasażerowie mogą też polecieć na wyspę Madagaskar (lotnisko Nosy Be), która leży u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki.

KIERUNEK AMERYKA

Ciekawie prezentuje się także siatka połączeń z lotniskami położonymi w Ameryce. Najwięcej lotów odbywa się do Stanów Zjednoczonych. Samoloty startujące z Warszawy lądują na następujących portach lotniczych: Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, które w 2018 r. znalazło się w top 5 kierunków transferowych – łącznie z warszawskiego lotniska linie lotnicze przewiozły do tego miasta 70 tys. pasażerów.

Z lotniska Chopina można dostać się także do Kanady (lotnisko Toronto), na Kubę (lotniska Cayo Coco, Santa Clara i Varadero), Jamajkę (lotnisko Montego Bay) i Dominikanę (lotniska Puerto Plata i Punta Cana). Pasażerowie mogą też wykupić bilet na lot do Rio De Janeiro w Brazylii.

Źródła:

Londyn, Paryż i Frankfurt najpopularniejsze na Lotnisku Chopina, https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/aktualnosci-i-wydarzenia/0/896/szczegoly.html

Siatka połączeń rozkładowych i czarterowych, https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/siatka-polaczen.html

Posted on mar 10, 2019