Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 roku obsłużono tutaj 15,75 mln pasażerów, co stanowi całkiem imponujący wynik. Jednak poza obsługą lotów, port lotniczy ma do zaoferowania swoim Klientom znacznie więcej. To m.in. parking Okęcie, lokale gastronomiczne i sklepy wolnocłowe, do których pasażerowie chętnie zaglądają podczas każdej podróży.

Strefa bezcłowa - co to jest?

Strefa wolnocłowa / bezcłowa / duty free to strefa, która znajduje się obecnie na każdym lotnisku obsługującym loty międzynarodowe. W strefie tej znajdują się sklepy oferujące przeróżne towary, m.in. perfumy, alkohole, biżuterię, zegarki, wyroby tytoniowe, czy też kosmetyki. Cechą charakterystyczną tego typu oferty są niższe ceny produktów, które sprzedawane są bez nałożonego lokalnie podatku od produktów importowanych oraz nie jest do nich doliczany obowiązujący na terenie Unii Europejskiej podatek VAT.

Dawniej, gdy Polska nie należała jeszcze do Unii Europejskiej, zakupy w strefie bezcłowej stanowiły cel sam w sobie i niekoniecznie były związane ściśle z podróżą. W produkty często niedostępne na rodzimym rynku można było zaopatrzyć się za naprawdę atrakcyjne ceny. Obecnie największą korzyść w tym zakresie możemy odnieść, podróżując na określonych trasach, lecąc z lub do kraju spoza Unii Europejskiej.

Lotnisko Chopina - jakie sklepy warto tutaj odwiedzić?

Łączna powierzchnia handlowa na Lotnisku Chopina to ponad 6 000 mkw. Jak zatem widać, nawet najdłuższe oczekiwanie na lot, można spędzić całkiem przyjemnie, odwiedzając sklepy, proponujące imponująco szeroki asortyment. Perfumy, alkohole, luksusowe kosmetyki, biżuteria, zegarki, słodycze, pamiątki, produkty regionalne, książki - to tylko niewielka część propozycji, które czekają na podróżnych na Lotnisku Chopina. Powodem, dla którego warto odwiedzić, chociaż kilka sklepów, są z pewnością atrakcyjne ceny wybranej grupy produktów. Poza tym zakupy w porcie lotniczym pozwalają często znaleźć coś naprawdę wyjątkowego, a same w sobie umilają czas oczekiwania na lot.

Posted on wrz 03, 2018